Vizioni 2020: Si të krijoni rezolutat e Vitit të Ri për markën tuaj të trainimit

Ju keni marrë rezolutat tuaja personale të Vitit të Ri, por keni menduar të krijoni disa për markën tuaj të Trainimit dhe Konsulencës?

Shtë një vit i ri dhe me të, vijnë mundësi të pafundme për markat e stërvitjes dhe këshillimit si veten tuaj për të shkallëzuar biznesin. Por, si për çdo gjë, kjo përfshin punë të vështirë dhe përcaktim efektiv të qëllimeve.

Këtu janë disa rezolutat e vitit të ri që ju mund të aplikoni për markën tuaj, kështu që ju keni vizionin 2020 për suksesin e markës këtë 2020!

1. Provoni diçka të re - Marketingu i markës tuaj ka mundësi të pafundme. Këtë 2020, krijoni gjërat për të krijuar një blog, një blog, apo edhe një ngjarje për të promovuar markën tuaj! (Ne mund te te ndihmojme! ;) )
  2. Jini më të sinqertë dhe të qëllimshëm për gjërat - Bizneset e këshillimit dhe këshillimit janë një nga industritë më personale. Kur jeni më të qëllimshëm në lidhje me sigurimin e vlerës në tregun tuaj, ata do të marrin vëmendjen1
  3. Vendosni kohën për të qëndruar jashtë linje - Përdorimi i mediave sociale është thelbësore në promovimin e markës tuaj, por mos harroni që mos t’i kushtoni 100% vëmendjes së markës suaj FB, IG, dhe LI gjithashtu mund të jetë e dobishme! Bashkohuni me një seminar, një pazar apo një kongres! Tregu juaj i synuar jeton jeta jashtë linje gjithashtu!
  4. Mësoni një aftësi të re / ofroni një shërbim klasik me një kthesë - ashtë një vit i ri prandaj pse të mos shfrytëzoni këtë mundësi për të prezantuar një shërbim të ri ose të shtoni një kthesë të vlefshme në një ofertë ekzistuese? Kjo do të tërheq klientët e mundshëm të angazhohen me ju dhe të lejojnë klientët e mëparshëm të dashurohen me markën tuaj përsëri.
  5. Vendosni qëllime dhe standarde realiste - Ne jemi duke marrë parasysh suksesin e markës tuaj, por vendosja e qëllimeve dhe standardeve të pamundura do të çojë vetëm në zhgënjim. Marrja e gjërave një hap në një kohë funksionon gjithmonë!

BONUS: Shkarkoni Listën tonë të Kontrollit të Auditimit të Markës për të diagnostikuar pozicionin aktual të markës suaj dhe të vendosni qëllime nga ato që mungojnë atje! ;)

Nëse mendoni për këtë, vendosja e Rezolutave të Vitit të Ri për veten tuaj nuk është shumë më ndryshe se sa përgatitja e një liste të veçantë për markën tuaj të stërvitjes dhe këshillimit. Shtë gjithçka për perspektivën dhe përcaktimin efektiv të synimeve që është edhe realist dhe premtues, kështu që ju inç më afër dhe më afër qëllimeve afatgjata të biznesit tuaj të markës suaj.

Gati të keni vizion të suksesit për vitin 2020 këtë 2020? Ndani listat tuaja me ne dhe le të identifikojmë se ku mund t'ju ndihmojmë!

Rezervoni një thirrje FALAS për zbulimin e thellë të zhytjeve dhe le të fillojmë!

Jozelle Ehm Tech është Brand Fashionista i The Rolling Media, një agjenci krijuese markë që përdor pozicionimin strategjik të markës dhe zgjidhje kreative me konvertim të lartë në ndërtimin e markave të ngurta personale për trajnerët, ndikuesit, ndryshuesit dhe sipërmarrësit. Merrni më shumë nga TRM në blogun e tyre, bashkohuni pajtimtarët në kanalin e tyre në YouTube dhe ndiqni ata në Facebook dhe Instagram.